Diastemas yra tarpai arba spragų tarp dantų, kurios gali atsirasti dėl įvairių priežasčių. Dažniausiai jie pastebimi tarp priekinių žandikaulio dantų, tačiau gali atsirasti ir tarp kitų dantų. Diastemos gali būti natūralios ir nekelia jokios grėsmės dantų sveikatai, tačiau kartais jos gali būti susijusios su dantų nepakankamumu, traumomis arba kitomis dantų ligomis. Žmonės gali pasirinkti gydyti diastemas estetiniais arba funkcionaliais tikslais, naudodami ortodontinius gydymo metodus, kaip antai dantų brūkšninimas arba dantų atstatymas.

Diastema tarp dantų: kaip ją gydyti ir kaip išvengti

Diastemos tarp dantų gydymo ir prevencijos priemonės gali skirtis priklausomai nuo to, kas sukėlė šią būklę. Čia pateikiama keletas įprastų gydymo ir prevencijos būdų:

 1. Ortodontinis gydymas: Dažnai diastemos tarp dantų yra susijusios su dantų nepakankamumu arba netinkamu jų išdėstymu. Ortodontinė terapija, tokia kaip breketų naudojimas arba permatomos plastikinės dantų koregavimo sistemos, gali būti naudojamos, norint pakeisti dantų poziciją ir uždaryti diastemas.
 2. Dantų atstatymas: Kai diastema yra dėl dantų dydžio arba formos skirtumo, dantų atstatymo procedūros, tokiomis kaip dantų koregavimas arba dantų uždėjimas, gali būti naudingos.
 3. Odontologinė chirurgija: Kai kuriais atvejais chirurginės procedūros gali būti naudojamos, kad būtų galima ištaisyti didelius diastemas arba kitus sunkius atvejus.
 4. Estetiniai gydymo būdai: Kai kurie žmonės gali pasirinkti estetinius gydymo būdus, tokius kaip dantų uždėjimas arba laminatai, norėdami pagerinti diastemų išvaizdą.

Prevencijos atžvilgiu, diastemų išvengti gali padėti tinkama burnos higiena, reguliariai lankantis dantų gydytojui ir dantų higienistui bei stebint vaiko dantų vystymąsi ir reikiamu metu konsultuojantis su gydytoju dėl galimų ortodontinių korekcijų. Taip pat svarbu vengti įpročių, kurie gali pakenkti dantų sveikatai, tokie kaip rūkymas arba pernelyg didelis cukraus vartojimas.

Diastema – priežastys, simptomai ir gydymas

Diastema, tarp dantų esantis tarpas, gali turėti įvairių priežasčių ir gali būti susijęs su skirtingais simptomais. Štai keletas dažniausių diastemos priežasčių, simptomų ir gydymo variantų:

Priežastys:

 1. Genetika: Paveldimos savybės gali lemti dantų dydžio ir formos skirtumus, kurie gali sukelti diastemas.
 2. Dantų nepakankamumas: Dantų netinkamas dydis arba dantų vystymosi problemos gali sukelti tarpų tarp dantų.
 3. Pilvo smilkinio (čiurnos) įpročiai: Tam tikri įpročiai, toki kaip vaiko čiurnos arba tamsoje veikiantys veiksmai (pavyzdžiui, šiaudų naudojimas), gali paskatinti diastemų atsiradimą.
 4. Dantų trauma: Dantų traumos, pavyzdžiui, įtrūkimai arba dantų išsekimas, gali sukelti diastemas.
 5. Periodonto ligos: Kai kurios dantų ligos, tokios kaip periodonto liga, gali paveikti dantenų sveikatą ir struktūrą, o tai gali prisidėti prie diastemų atsiradimo.

Simptomai:

 1. Matoma tarpų tarp dantų: Pagrindinis diastemos simptomas yra matomi tarpai arba tarpai tarp dantų, ypač priekinių žandikaulio dantų.
 2. Gomurio uždegimas: Jei diastema sukelia dantenų problemų arba periodonto ligos, gali atsirasti gomurio uždegimas, kartais kartu su kraujavimu arba skausmu.
 3. Dantų pertraukimasis ar poslinkis: Kai kuriais atvejais diastemos gali lemti dantų pertraukimąsi arba netgi dantų poslinkį.

Gydymas:

 1. Ortodontinis gydymas: Ortodontinė terapija, tokia kaip breketų naudojimas arba permatomos plastikinės dantų koregavimo sistemos, gali būti naudojamos, norint uždaryti diastemas ir pagerinti dantų išvaizdą.
 2. Dantų atstatymas: Kai diastema susijusi su dantų dydžio arba formos skirtumu, dantų atstatymo procedūros, tokiomis kaip dantų koregavimas arba dantų uždėjimas, gali būti naudingos.
 3. Chirurginė intervencija: Kai kuriais atvejais chirurginės procedūros gali būti naudojamos, kad būtų galima ištaisyti didelius diastemas arba kitus sudėtingus atvejus.
 4. Estetiniai gydymo būdai: Estetiniai gydymo būdai, tokie kaip dantų uždėjimas arba laminatai, gali būti naudojami norint pagerinti diastemų išvaizdą.

Gydymo pasirinkimas gali priklausyti nuo individualių paciento poreikių, diastemos priežasties ir jos sunkumo laipsnio. Svarbu konsultuotis su dantų gydytoju arba ortodontu, kad būtų nustatyta tinkamiausia gydymo planas.