Dantų protezavimo kaina gali labai skirtis priklausomai nuo daugelio veiksnių, įskaitant protezavimo tipo, paciento individualių poreikių, dantų būklės

Dantų protezavimas kaina

Išimamas plokštelinis protezas 340 eur
Išimamas Velplast elastinis protezas 550 eur
Dalinis išimamas protezas 170 eur
Laikinas vainikėlis 30 eur
Metalo keramikos vainikėlis 240 eur
Metalo keramikos vainikėlis estetinėje zonoje 260 eur
Bemetales EMAX keramikos vainikėlis 250 eur
Cirkonio oksido vainikėlis 340 eur
Metalo keramikos vainikėlis ant Straumann implanto 340 eur
Metalo keramikos vainikėlis ant MegaGen implanto 299 eur
Cirkonio oksido vainikėlis ant Straumann implanto 470 eur
Cirkonio oksido vainikėlis ant MegaGen implanto 399 eur
Laikinas vainikėlis ant implanto 126 eur
Dalinai fiksuotas plokštelinis protezas ant 2 Straumann implantų 890 eur
Dalinai fiksuotas plokštelinis protezas ant 2 MegaGen implantų 755 eur
Fiksuotas protezas  ant 4 implantų MegaGen nuo  2200 eur
Lanko atraminis protezas 800 eur
Fiksuoto tilto nuėmimas ( nupjovimas) 49 eur
Atspaudas alginatinis 15 eur
Atspaudas silikoninis 30 eur
Sąkandžio registras 10 eur
Individualus atspaudinis šaukštas 20 eur
Išimamo plokštelio protezo pataisa ( lūžis) 40 eur
Vieno danties pristatymas į plokštelinį protezą   45 eur

Dantų protezavimas kas tai ?

Dantų protezavimas yra odontologinė procedūra, skirta atkurti dantų struktūrą ir funkciją asmenims, turintiems vieną ar daugiau prarastų dantų arba turintiems sunkumų su savo natūraliais dantimis. Šiame straipsnyje aptarsime dantų protezavimo apibrėžimą, įvairius protezavimo tipus ir procedūrą.

Dantų protezavimas yra odontologinė procedūra, kurios metu naudojami dirbtiniai dantys arba dantų pakaitalai, kad būtų atkurtas prarastų dantų arba dantų struktūros funkcionalumas ir estetika. Šios procedūros tikslas yra atkurti paciento galimybę kalbėti, kramtyti ir šypsotis, taip pat išlaikyti sveikatą ir gerovę.

Yra keletas skirtingų dantų protezavimo tipų, kurie gali būti naudojami priklausomai nuo paciento poreikių ir aplinkybių:

 1. Nuimami protezai: Tai yra protezavimo galimybė, kai protezai gali būti lengvai nuimami ir valomi. Šie protezai gali būti daliniai arba pilni, priklausomai nuo to, ar jie pakeičia dalį ar visą dantų eilę.
 2. Fiksuoti protezai: Fiksuoti protezai, tokie kaip dantų tiltai arba dantų kronos, yra tvirtai pritvirtinti prie esamų dantų arba dantų implantų, todėl jie nėra lengvai nuimami.
 3. Lankstiniai protezai: Tai laikini protezavimo sprendimas, kuris gali būti naudojamas po dantų ištraukimo arba dantų implantų įdėjimo procedūrų.

Dantų protezavimo procedūra paprastai susideda iš kelių žingsnių:

 1. Konsultacija ir tyrimas: Pirmas žingsnis yra pasitarimas su odontologu, kuris nustato paciento poreikius, tiria dantų būklę ir nusprendžia tinkamiausią protezavimo planą.
 2. Dantų paruošimas: Jei naudojami fiksuoti protezai arba dantų kronos, tai gali reikalauti dantų paruošimo, kuris apima dantų išdirbimą ir formavimą.
 3. Abutmentų arba įdėtų protezų pripažinimas: Jei naudojami dantų tiltai arba dantų kronos, būtina pripažinti abutmentus arba įdėtus protezus, kurie bus naudojami kaip prisegimo taškai protezams.
 4. Protezų įdėjimas: Galiausiai, atliktas dantų protezų įdėjimas arba pritvirtinimas prie dantų arba dantų implantų, atkūrusių dantų funkcionalumą ir estetiką.

Dantų protezavimas yra veiksmingas būdas atkurti prarastus dantis arba dantų struktūrą, suteikiant pacientams gerą burnos sveikatą ir gyvenimo kokybę. Svarbu pasikonsultuoti su kvalifikuotu odontologu, kuris gali pasiūlyti tinkamiausią protezavimo planą ir užtikrinti sėkmingą procedūros rezultatą.

Vieno danties protezavimas

Vieno danties protezavimas yra procedūra, kuria siekiama atkurti vieno prarasto danties funkcionalumą ir estetiką. Tai gali būti reikalinga dėl įvairių priežasčių, įskaitant dantų traumas, dantų karieso sukeltą pažeidimą ar netikusią dantų struktūrą. Šiame straipsnyje aptarsime vieno danties protezavimo procedūros esmę, galimus protezavimo metodus ir svarbius aspektus.

Procedūros Esminiai Žingsniai

 • Konsultacija ir Diagnozė: Pirmasis žingsnis yra susitikimas su odontologu, kuris įvertins danties būklę, nustatys praradimo priežastį ir pasiūlys tinkamiausią gydymo planą. Tai apima klinikinius tyrimus, rentgeno nuotraukas ir gali reikalauti papildomų tyrimų, pvz., dantų atvaizdų.
 • Danties Paruošimas: Jei naudojamas fiksuotas protezas, tokius kaip dantų tiltas arba dantų krona, būtinas danties paruošimas. Tai gali apimti danties formavimą, kad būtų sukurti tinkami sąlygos protezui pritvirtinti.
 • Įdėjimo Paruošimas: Jei naudojamas dantų implantas, kuris bus naudojamas kaip protezo pagrindas, gali prireikti laiko, kad implantas prisigyventų į kaulą. Tai gali trukti kelias savaites ar net mėnesius.
 • Protezo Įdėjimas: Galiausiai atliekamas protezo įdėjimas arba pritvirtinimas. Tai gali būti atliekama vienos vizito metu (pavyzdžiui, naudojant laikiną dantų kroną arba laikiną protezą) arba po tam tikro laiko (jei naudojamas dantų tiltas arba implanto protezas).

Protezavimo Galimybės

 • Vieno danties protezavimas gali būti atliekamas naudojant įvairius metodus, priklausomai nuo paciento poreikių ir odontologo rekomendacijų:
 • Dantų tiltas: Tai fiksuotas protezo variantas, kai naujas dantis suformuoja tiltą tarp dviejų ar daugiau gretimų dantų. Tai reikalauja gretimų dantų šiek tiek sumažinti, kad būtų padaryta vieta protezui.
 • Dantų krona: Danties krona yra individualiai pagamintas dantis, kuris uždengia ir atkuria prarastą dantį. Ji gali būti naudojama vienam danties išlaidų atkurti, suteikiant natūralią išvaizdą ir funkcionalumą.
 • Dantų implantas: Dantų implantas yra chirurginis protezo pagrindas, įdiegtas į kaulą. Po prisigyvenimo, ant implanto galima pritvirtinti danties kroną arba kitą fiksuotą protezą.
 • Laikinė proteza: Laikinas protezas gali būti naudojamas tarpiniam ar laikinam sprendimui, pavyzdžiui, kol bus paruoštas galutinis protezas arba po danties ištraukimo.

Kaina

Vieno danties protezavimo kaina gali labai skirtis priklausomai nuo naudojamo metodo, regiono, klinikoje dirbančio odontologo patirties ir kainų politikos. Paprastai tai gali kainuoti nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių dolerių už vieną protezą, priklausomai nuo procedūros sudėtingumo ir naudojamų medžiagų. Svarbu pasikonsultuoti su dantų gydytoju, kuris gali suteikti tikslią kainų įvertinimą ir pasiūlyti tinkamiausią gydymo planą jūsų individualiems poreikiams.