Atviras danties nervas yra situacija, kai danties viduje esantis nervas yra pažeistas arba atsiveria dėl įtrūkimo, dantų erozijos, karieso ar kitų priežasčių. Tai gali sukelti stiprų ir nepakeliamą danties skausmą. Norint sumažinti šį skausmą, būtina imtis tam tikrų priemonių.

Dėl gydymo galite kreiptis + 370 600 00690

Kas yra atviras danties nervas?

1. Kreipkitės į stomatologą

Pirmas žingsnis, jei įtariate atvirą danties nervą, yra kreiptis į stomatologą. Tik specialistas gali tiksliai diagnozuoti problemą ir nustatyti, kokio gydymo reikės. Gydymo planas gali skirtis nuo gydymo vaistais iki dantų plombavimo ar net šaknų kanalų gydymo.

2. Šalti kompresai

Šalti kompresai gali padėti laikinai sumažinti danties skausmą. Paimkite švarų leduką arba šaldytą daržovę (pvz., žaliosios pupeles), įvyniokite į švarų rankšluostį ir laikykite prie skaudančio danties vietos. Tai gali padėti sumažinti patinimą ir uždegimą.

3. Skausmo vaistai

Kai danties skausmas yra nepakeliamas, galite pasitelkti skausmo vaistus. Dažniausiai naudojami skausmo malšintuvai yra ibuprofenas ar acetaminofenas. Tačiau nepamirškite perskaityti instrukcijų ir laikytis nurodymų, nes per didelė skausmo vaistų dozė gali sukelti šalutinį poveikį.

4. Laikinas uždengimas

Laikinas uždengimas, kurį galite įsigyti vaistinėje, gali padėti apsaugoti atvirą danties nervą nuo dirgiklių (pvz., šalto ar karštos maisto). Tai yra laikina priemonė, kol gausite profesionalų gydymą iš stomatologo.

5. Gargalavimas druskingu vandeniu

Gargalavimas druskingu vandeniu gali padėti sumažinti uždegimą ir dezinfekuoti burnos ertmę. Į šiltą vandenį pridėkite šaukštą druskos ir švelniai gargaluokite. Būkite atsargūs, kad nesurytumėte per daug druskos, nes tai gali dirginti burnos gleivinę.

6. Atsipalaidavimas ir stresas

Stresas ir nerimas gali sustiprinti danties skausmą. Bandykite rasti būdų atsipalaiduoti, pavyzdžiui, mėgaukitės gera knyga, meditacija ar šiltu vonios malonumu.

Galutiniai žodžiai

Atviras danties nervas gali būti nepakeliamas, bet yra būdų, kaip suvaldyti šį skausmą, kol kreipsitės į stomatologą. Svarbu neatsiriboti nuo profesionalaus gydymo ir nebandyti gydytis patys, nes tai gali pabloginti situaciją. Visada konsultuokitės su specialistu ir laikykitės jo nurodymų, kad atkurtumėte danties sveikatą ir sumažintumėte skausmą.