Protinio danties rovimas (dažnai vadinamas „išminties danties rovimu“) yra procedūra, kuri gali sukelti įvairių komplikacijų. Šios komplikacijos gali svyruoti nuo lengvų nepatogumų iki rimtų problemų, todėl svarbu žinoti apie galimas rizikas ir kokie veiksmai gali padėti jų išvengti. Žemiau pateikiamos dažniausios komplikacijos, su kuriomis galima susidurti po protinio danties ištraukimo:

Protinio danties rovimas komplikacijos

1. Infekcija

Infekcija yra viena dažniausių komplikacijų po protinio danties rovimo. Jei žaizda po procedūros nėra tinkamai prižiūrima, bakterijos gali patekti į ją ir sukelti uždegimą. Tai gali pasireikšti paraudimu, patinimu, skausmu ir pūlingu išskyrimu iš žaizdos.

Prevencija:

  • Laikytis gydytojo nurodymų dėl burnos higienos.
  • Vengti rūkyti ir gerti alkoholį, nes tai gali trikdyti gijimo procesą.
  • Naudoti antibakterinį skalavimo skystį, jei tai nurodo gydytojas.

2. Išdžiūvusi alveolė (dry socket)

Tai yra komplikacija, kai kraujo krešulys, kuris susidaro po danties rovimo ir padeda gijimo procesui, iškrenta arba nesusidaro tinkamai. Šis reiškinys gali sukelti stiprų skausmą ir sulėtinti gijimą.

Prevencija:

  • Vengti gerti per šiaudelį, nes tai gali sukelti kraujo krešulio pašalinimą.
  • Laikytis gydytojo nurodymų dėl pooperacinio elgesio (pvz., vengti kramtyti kieto maisto pirmomis dienomis).

3. Nervų pažeidimas

Protiniai dantys dažnai būna labai arti nervų, todėl procedūros metu gali atsirasti nervų pažeidimas, dėl kurio atsiranda tirpimas ar dilgčiojimas apatinėje lūpoje, smakre arba liežuvyje. Tai gali būti laikina, tačiau kai kuriais atvejais simptomai gali išlikti ilgą laiką.

Prevencija:

  • Chirurgas turi atlikti procedūrą tiksliai, remiantis radiologiniais tyrimais (pvz., rentgeno nuotraukomis), kad būtų išvengta nervų pažeidimo.

4. Kraujavimas

Po danties rovimo kraujavimas yra natūralus procesas, tačiau jei jis nenustoja arba yra pernelyg stiprus, gali prireikti papildomos medicininės pagalbos. Ilgai trunkantis kraujavimas gali rodyti, kad yra kitų sveikatos problemų.

Prevencija:

  • Spausti ant žaizdos su steriliu tvarsčiu.
  • Vengti fizinio aktyvumo, kad nebūtų padidintas kraujospūdis ir kraujavimas.

5. Patinimas ir mėlynės

Po procedūros dažnai atsiranda patinimas, ypač pirmąsias kelias dienas. Tai yra natūralus gijimo procesas, tačiau kai kuriais atvejais gali pasireikšti intensyvesnis patinimas ir mėlynės, kurios išnyksta per kelias dienas.

Prevencija:

  • Uždėti šaltą kompresą ant veido (pirmas 24–48 valandas).
  • Sekti gydytojo nurodymus dėl vaistų ir pooperacinės priežiūros.

6. Danties fragmentacija

Kai kuriuose atvejuose protinis dantis gali būti dalinai įstrigęs arba turi labai tvirtą šaknį, dėl ko jis gali suskilti arba lūžti per procedūrą. Tai gali sukelti papildomas problemas ir prireikti papildomų gydymo žingsnių.

Prevencija:

  • Gydytojas turi atlikti išsamią diagnozę ir pasirūpinti, kad būtų pasirinktas tinkamas gydymo metodas, jei dantis sunkiai pašalinamas.

7. Kaklo ir veido skausmai

Kai kuriais atvejais, po danties rovimo, gali atsirasti skausmai, kurie sklinda į veidą, žandikaulį ir kaklą. Tai dažniausiai pasitaiko dėl raumenų įtampos ar pooperacinio uždegimo.

Prevencija:

  • Sekti pooperacinius nurodymus ir vartoti skausmą malšinančius vaistus, jei būtina.