Leukoplakija yra baltų arba pilkšvų plokštelių formavimasis ant burnos gleivinės. Tai gali būti nekenksminga būklė, tačiau kartais gali kelti riziką vėžio vystymuisi

Leukoplakija Burnoje Simptomai

Pagrindinis leukoplakijos simptomas yra baltų arba pilkšvų plokštelių atsiradimas ant burnos gleivinės. Šios plokštelės gali būti nelygių formų, o kartais jų paviršius gali būti tekstūros arba raukšlėtas. Leukoplakija gali pasireikšti bet kurioje burnos srityje, tačiau dažniausiai ji pasirodo ant liežuvio, vidinės lūpos ar skruostų vidaus paviršių.

Gydant leukoplakiją gali būti svarbu atkreipti dėmesį į kitus simptomus, pavyzdžiui:

  • Skausmas ar diskomfortas dantų ar dantenų srityje.
  • Nudegimo ar dilgčiojimo pojūtis burnoje.
  • Kramtymo ar kalbėjimo sunkumai.
  • Ilgalaikis arba nesibaigiantis leukoplakijos atsiradimas, nepaisant burnos higienos priemonių.

Leukoplakijos Priežastys

Leukoplakija burnoje dažniausiai susidaro dėl ilgalaikio dūmų rūkymo, kaitinimo ar kitų toksinių medžiagų poveikio. Tačiau šios būklės priežastys gali būti ir kiti veiksniai, tokie kaip burnos infekcijos, mechaniniai sužalojimai, ilgalaikis dirbtinis dantų protezų naudojimas arba dantenų dirginimas.

Kai kuriems žmonėms leukoplakija gali būti susijusi su paveldimumu arba imuninės sistemos sutrikimais. Nepaisant to, dūmų rūkymas tebėra pagrindinis rizikos veiksnys šios būklės atsiradimui.

Diagnostika

Leukoplakiją gali diagnozuoti tik gydytojas, dažniausiai stomatologas ar burnos chirurgas. Diagnostikos procesas gali apimti burnos tyrimą, klinikinį vertinimą ir, jei reikia, audinių biopsiją.

Audinių biopsija yra būtinas diagnostikos įrankis, siekiant patikslinti leukoplakijos diagnozę ir išvengti piktybinių pažeidimų, pavyzdžiui, burnos vėžio. Biopsija leidžia patikrinti audinio ląsteles mikroskopu ir nustatyti, ar yra piktybinės arba nenormalios ląstelės.

Gydymas

Leukoplakijos gydymas priklauso nuo jos priežasčių ir sunkumo laipsnio. Jei leukoplakija yra susijusi su dūmų rūkymu ar kitais kenksmingais įpročiais, svarbu nutraukti šiuos įpročius. Be to, rekomenduojama vengti dirginančių medžiagų, pavyzdžiui, aštrių ar karštų maisto produktų.

Kai kuriems atvejais leukoplakija gali išnykti savaime po to, kai pašalinami jos sukeliantys veiksniai. Tačiau sunkesniais atvejais gali būti reikalingas chirurginis pašalinimas arba kitos gydymo procedūros.

Leukoplakija burnoje yra baltų arba pilkšvų plokštelių formavimasis ant gleivinės, kuris gali kelti riziką dėl vėžio vystymosi. Svarbu laiku konsultuotis su gydytoju, jei pastebimi bet kokie simptomai, susiję su leukoplakija. Ankstyvas diagnozavimas ir gydymas padeda išvengti rimtų komplikacijų ir užtikrina gerą paciento burnos sveikatą.