Dantų kabės yra paplitusi odontologinė būklė, kurią sukelia dantų emalio erozija ir danties struktūros sumažėjimas. Ši būklė gali turėti įvairių priežasčių ir simptomų bei reikalauti tinkamo gydymo. Šiame straipsnyje išnagrinėsime dantų kabės priežastis, simptomus ir gydymo galimybes.

Dantų Kabės Priežastys

 1. Rūgštys: Dažnas rūgštų maisto ir gėrimų vartojimas gali prisidėti prie dantų emalio erozijos. Rūgštys, tokios kaip citrinų sultys, gazuoti gėrimai ir vaisiai, gali pakenkti dantų emaliui, jei jie vartojami per daug.
 2. Cukrus: Cukrus ir kitos saldumynų sudedamosios dalys gali sukelti bakterijų formavimąsi burnoje, kurios gali sukelti rūgštų aplinką, kurią dantų emalis gali pradėti erozuoti.
 3. Per didelis dantų šepetėjimas: Per agresyvus dantų šepetėjimas gali pažeisti dantų emalį ir sukelti dantų kabes.
 4. Nesubalansuota mityba: Trūkstant tam tikrų maistinių medžiagų, tokių kaip kalcis ir vitaminai, dantų emalis gali tapti silpnesnis ir jautresnis dantų kabėms.
 5. Sausas burnos ertmės sindromas: Sausras burnos ertmės sindromas gali sumažinti seilėtekį ir padidinti dantų erozijos riziką.

Dantų Kabės Simptomai

 1. Jautrumas: Dantų kabėms būdingas jautrumas, ypač šaltam arba karštam maistui ir gėrimams.
 2. Skrepliai: Dantų erozija gali sukelti skreplių arba skysto skreplių kaupimąsi.
 3. Spalvos pasikeitimai: Dantų kabės gali pasireikšti kaip balta, gelsva arba pilka spalva ant dantų paviršiaus.
 4. Skausmas: Kai erozija pasiekia dantų nervą, tai gali sukelti skausmą.

Dantų Kabės Gydymas

 1. Fluoro gelių arba lakų naudojimas: Fluoro gėlės arba lakai gali būti naudojami, siekiant stiprinti dantų emalį ir sumažinti eroziją.
 2. Kalcio ir vitaminų papildai: Gali būti rekomenduojama vartoti kalcio ir vitaminų papildus, siekiant palaikyti dantų sveikatą.
 3. Dantų apsaugos priemonės: Naudojant minkštus dantų šepetukus ir vengiant pernelyg agresyvaus dantų šepetėjimo, galima sumažinti dantų emalio pažeidimo riziką.
 4. Dantų įdėjimas: Kai dantų kabės yra pažengusioje stadijoje ir sukelia diskomfortą, gali būti rekomenduojama įdėti dantų įdėjimą, kad būtų užkirstas kelias tolesniam dantų erozijos progresavimui.

Dantų kabės gali būti nepatogus ir nerimą keliantis sutrikimas, tačiau tinkamas gydymas ir prevencinės priemonės gali padėti išvengti tolesnės dantų emalio erozijos ir sumažinti simptomus. Svarbu laiku kreiptis į odontologą, jei pastebite dantų kabes ar kitas burnos sveikatos problemas.