Dantų akmenų valymas yra svarbi odontologinė procedūra, skirta pašalinti dantų paviršiuje susikaupusius mineralinius nuosėdas (dantų akmenis) ir sumažinti bakterijų buvimą burnoje. Šiame straipsnyje aptarsime dantų akmenų valymo procedūros aprašymą ir svarstysime kainų klausimą.

Dantų akmenų valymo kainos

Profesionali pilna burnos higiena (skaleriu + soda) 55 eur

Dantų akmenų valymo kainos gali labai skirtis priklausomai nuo daugelio veiksnių, įskaitant gydytojo ar higienisto patirtį, gydymo vietą, regioną, procedūros sudėtingumą ir dantų akmenų apimtį. Bendrai, čia pateikiamos orientacinės dantų akmenų valymo kainos:

Svarbu suprasti, kad tai tik orientacinės kainos, ir konkretūs kainų skirtumai gali skirtis. Prieš pasirinkdami odontologijos kliniką arba higienistą, svarbu kreiptis į jų ir išsiaiškinti konkretų gydymo kainą. Taip pat svarbu prisiminti, kad reguliarus dantų akmenų valymas yra svarbus dantų sveikatos palaikymo aspektas, kuris gali padėti išvengti rimtesnių problemų ateityje.

Dantų akmenų valymas Procedūra

Dantų akmenų valymas gali būti atliekamas pas odontologą arba higienistą ir apima keletą pagrindinių žingsnių:

 1. Diagnozė: Odontologas arba higienistas atlieka išsamų burnos tyrimą, kad nustatytų dantų akmenų buvimą ir apimtį.
 2. Skalavimas: Prieš valymo procedūrą, gali būti atliekamas burnos skalavimas specialiu antiseptiniu skysčiu, siekiant sumažinti bakterijų kiekį burnoje.
 3. Dantų valymas ultragarsiniu prietaisu: Dauguma dantų akmenų yra pašalinami naudojant ultragarsinį prietaisą, kuris naudoja aukšto dažnio vibracijas, kad pašalintų dantų paviršiuje susikaupusias akmenis.
 4. Rankinis dantų valymas: Po ultragarsinio valymo, gali būti atliekamas rankinis dantų valymas su specialiais įrankiais, siekiant pašalinti likusias dantų akmenų likučius ir išvalyti sunkiai pasiekiamas vietas.
 5. Poliravimas: Galiausiai, dantys poliruojami, kad būtų pašalinti dantų paviršiuje esantys maži akmenų likučiai ir atstatytas dantų blizgesys.

Kaip atliekamas Dantų akmenų valymas?

Dantų akmenų valymas yra procedūra, skirta pašalinti mineralines nuosėdas ir dantų paviršiuje susikaupusius dantų akmenis. Ši procedūra gali būti atliekama pas odontologą arba higienistą ir apima keletą pagrindinių žingsnių:

 1. Diagnozė: Procedūra prasideda išsamia burnos tyrimu, kuriuo nustatoma dantų akmenų buvimas ir jų apimtis. Gydytojas arba higienistas atidžiai įvertina dantų paviršių, naudodamas specialius įrankius ir nušviesdamas burną.
 2. Skalavimas: Prieš pradedant valymo procedūrą, gali būti atliekamas burnos skalavimas specialiu antiseptiniu skysčiu, siekiant sumažinti bakterijų kiekį burnoje ir pasiruošti valymui.
 3. Dantų valymas ultragarsiniu prietaisu: Dauguma dantų akmenų yra pašalinami naudojant ultragarsinį prietaisą. Gydytojas arba higienistas naudoja ultragarso skalerį, kuris kuria aukšto dažnio vibracijas, kad pašalintų dantų paviršiuje esančius akmenis. Vanduo yra naudojamas skalavimui ir aušinimui, o vibracijos padeda išsklaidyti ir pašalinti dantų akmenis.
 4. Rankinis dantų valymas: Po ultragarsinio valymo, gali būti atliekamas rankinis dantų valymas su specialiais įrankiais. Tai padeda pašalinti likusius dantų akmenų likučius ir išvalyti sunkiai pasiekiamas vietas, kurias gali būti sunku pasiekti ultragarsiniu prietaisu.
 5. Poliravimas: Galiausiai, dantys poliruojami. Naudojant specialų poliruoklį ir poliravimo pastą, dantys yra poliruojami, kad būtų pašalinti maži akmenų likučiai ir atstatytas dantų blizgesys.
 6. Patikrinimas ir rekomendacijos: Po procedūros, odontologas arba higienistas gali atlikti patikrinimą, įvertinti dantų būklę ir suteikti rekomendacijas dėl tolesnės priežiūros ir prevencijos.

Dantų akmenų valymas gali trukti nuo 30 minučių iki valandos, priklausomai nuo dantų būklės ir akmenų kiekio. Ši procedūra dažnai yra skausminga, tačiau daugelis pacientų jaučiasi daug patogiau po to, kai akmenys yra pašalinti, ir dantys yra švarūs ir blizgantys. Prireikus, gydytojas gali paskirti tolesnį gydymą ar prevencijos priemones, kad būtų išlaikyta gera burnos higiena.