Danties nervo uždegimas, mediciniškai vadinamas pulpitu, yra būklė, kurioje danties viduje esantis minkštas audinys, vadinamas pulpa, tampa uždegęs. Tai gali atsirasti dėl įvairių priežasčių, įskaitant dantų įtrūkimus, gilias dantų įtrūkimas, traumą, kariesą arba kitas infekcijas. Štai keletas svarbių aspektų, susijusių su danties nervo uždegimu:

Danties nervo uždegimas

 1. Simptomai: Pulpito simptomai gali skirtis, tačiau dažniausiai jie apima stiprų danties skausmą, ypač kai valgote ar spaudžiate ant jo, jautrumą šilumai ar šalčiui, patinimą ar paraudimą danties aplinkoje, bei galbūt danties spalvos pasikeitimą.
 2. Gydymas: Gydymo tikslas yra pašalinti uždegiminį procesą ir išsaugoti dantį. Tai gali būti atliekama keliais būdais, priklausomai nuo uždegimo sunkumo. Paprastas pulpito atveju gydytojas gali skirti antibiotikų kursą, kuris padės sumažinti uždegimą, tačiau sunkesniais atvejais gali būti reikalingas endodontinis gydymas ar net danties ištraukimas.
 3. Endodontinis gydymas: Kai pulpitas yra sudėtingesnis ar dantis yra stipriai pažeistas, gydytojas gali pasiūlyti endodontinį gydymą. Tai yra procedūra, kurioje pašalinama pažeista pulpa, valomi ir dezinfikuojami danties kanalai, ir užpildomi specialiu medžiagų, siekiant išsaugoti dantį ir užkirsti kelią tolesniam uždegimui.
 4. Dantų ištraukimas: Sunkiais atvejais, kai dantis negali būti išgelbėtas, gydytojas gali nuspręsti jį ištraukti. Tai gali būti reikalinga, jei uždegimas yra per stiprus, arba jei dantis yra taip stipriai pažeistas, kad jį negalima išsaugoti.
 5. Prevencija: Gerų burnos higienos įpročių palaikymas, tokių kaip reguliarus dantų šepetėlis, naudojimas skysto fluorido, apsilankymas pas odontologą bent kartą per metus ir vengimas pernelyg kietų ar karštų/arbatų gali padėti sumažinti dantų uždegimo riziką.

Danties nervo uždegimas gali būti skausmingas ir nepatogus, todėl svarbu nedelsiant kreiptis į odontologą, jei turite bet kokių simptomų. Laiku atliktas gydymas gali padėti išvengti komplikacijų ir išsaugoti dantį.

Kaip užmušti danties nervą namuose?

Savaiminis danties nervo uždegimo gydymas” gali būti pavojingas ir netgi pakenkti jūsų sveikatai. Danties nervo uždegimas, mediciniškai žinomas kaip pulpitas, dažnai reikalauja profesionalios odontologinės priežiūros. Tačiau, jei patiriate skausmą ar diskomfortą dėl danties nervo uždegimo ir negalite nedelsdami pasiekti odontologo, galite pabandyti šiuos pirmosios pagalbos metodus namuose:

 1. Skalavimas druskos vandeniu: Šiltas druskos vanduo gali padėti sumažinti uždegimą ir skausmą. Ištirpinkite šaukštą druskos stiklinėje šilto vandens ir naudokite šį tirpalą skalavimui kelias minutes.
 2. Šaltas kompresas: Uždėkite šaltą kompresą (pvz., ledo gabalėlį apvyniotą į švarų rankšluostį) prie skausmingo danties srities. Šaltumas gali padėti sumažinti patinimą ir skausmą.
 3. Skalavimas muilu: Nuplaukite burną muilu ir vandeniu. Muilas turi priešuždegiminį poveikį ir gali padėti sumažinti bakterijų kiekį burnoje.
 4. Skalavimas chlorheksidino tirpalu: Chlorheksidinas yra antiseptikas, kuris gali padėti kontroliuoti bakterijų augimą. Įsigykite chlorheksidino tirpalą vaistinėje ir naudokite jį skalavimui, laikydamiesi instrukcijų ant pakuotės.
 5. Nestiprių skausmą malšinančių vaistų vartojimas: Jei patiriate stiprų skausmą, galite vartoti nestiprių skausmą malšinančių vaistų, tokiais kaip ibuprofenas ar acetaminofenas, laikydamiesi nurodymų ant pakuotės.
 6. Niekada nebandykite savaiminio gydymo: Svarbu suprasti, kad bandomasis danties nervo uždegimo gydymas namuose gali būti pavojingas ir netgi pakenkti jūsų sveikatai. Toks bandomasis gydymas gali priversti infekciją plisti, sukelti sunkumų ir padaryti profesionaliam gydymui sunkiau. Todėl, jei jūsų būklė pablogėja arba skausmas nesiliauja, nedelsdami kreipkitės į odontologą.

Atkreipkite dėmesį, kad šie metodai gali tik laikinai sumažinti simptomus ir negali išgydyti danties nervo uždegimo. Svarbu kuo greičiau kreiptis į odontologą, kad būtų nustatytas tinkamas gydymo planas. Odontologas gali suteikti jums profesionalią priežiūrą ir gydymą, kuris padės išspręsti jūsų problemą ir sumažinti skausmą.