Candida yra grybelinė infekcija, dažniausiai pasireiškianti burnos ertmėje, lytinių organų srityje arba odos lopinėse. Kai kurie teigia, kad sodos (angl. baking soda) naudojimas gali būti efektyvus candidos gydymo būdas. Šiame straipsnyje išnagrinėsime šio teiginio mitus ir faktus, siekdami suteikti objektyvią informaciją apie candidos gydymą sodos pagalba.

Candida ir Jos Simptomai

Candida grybas yra natūraliai gyvenantis žarnyne, o jo perteklius gali sukelti infekciją. Dažniausi simptomai apima:

  1. Niežėjimas ir paraudimas: Lytinių organų srityje ar kitose infekcijos vietose.
  2. Balta danga: Dažnai pastebima burnos gleivinėje ar lytinių organų srityje.
  3. Skausmas: Skausmas šlapinantis ar lytinių aktų metu gali būti įvairių candidos infekcijų simptomas.

Candidos Gydymas Soda: Mitai ir Faktai

Mitas 1: Soda neutralizuoja grybus

Faktas: Sodos naudojimas kaip vienintelis gydymo būdas nėra patvirtintas moksliniu būdu. Sodos šarminės savybės gali pakenkti natūraliai rūgščiai, kuri normaliai sulaiko grybelį. Tačiau, naudojant tik sodos, gali būti sumažintas tik infekcijos simptomai, o ne jos priežastis.

Mitas 2: Soda yra efektyvesnė už vaistus

Faktas: Nėra mokslinių įrodymų, kad soda būtų efektyvesnė už įprastinius vaistus, skirtus candidai gydyti. Dauguma medicininių tyrimų rodo, kad antimikrobiniai vaistai, skirti grybelinėms infekcijoms gydyti, yra veiksmingesni.

Mitas 3: Soda turi nedaug šalutinių poveikių

Faktas: Didesnės sodos dozės gali sukelti šalutinį poveikį, įskaitant vėmimą, pilvo skausmą ir elektrolitų pusiausvyrą. Todėl svarbu laikytis rekomenduojamų dozių.

Alternatyvūs Candidos Gydymo Būdai

  1. Vaistai: Gydytojas gali paskirti antimikrobinius vaistus, kurie tiksliai kovoja su grybeliu.
  2. Probiotikai: Geros bakterijos, kaip probiotikai, gali padėti atkurti natūralią žarnyno mikroflorą ir kovoti su grybeliu.
  3. Dieta: Maisto produktų, kurie stiprina imuninę sistemą ir sumažina cukraus vartojimą, įtraukimas gali būti naudingas.
  4. Higienos Priemonės: Rūpinimasis tinkama higiena yra svarbus candidos prevencijos ir gydymo elementas.

Dietinė mityba gydant kandidozę

Siekiant paspartinti sveikimo procesą, skiriama speciali gydomoji dieta. Tai, kad lytinių organų kandidozė dažnai pasireiškia kartu su kandidoze arba žarnyno disbakterioze. Norint pagerinti moters savijautą, galima normalizuoti virškinimo sistemos mikroflorą.

Jei moteris serga lėtine kandidozės forma, gydomosios dietos reikia laikytis nuolat, ne tik gydymo laikotarpiu. Taigi, aktyviam grybelių augimui įtakos turi didelis angliavandenių, cukraus kiekis. Todėl iš kasdienio valgiaraščio visiškai išbraukiami visi saldūs produktai su greitaisiais angliavandeniais.

Ligos paūmėjimo laikotarpiais toks maistas išbraukiamas:

avižiniai dribsniai;
manų kruopų košės;
šokoladas, kakava;
kava;
makaronai;
šviežia duona;
konditerijos gaminiai.

Bulvių patiekalų vartojimas yra ribotas. Dėmesys taip pat skiriamas gėrimams. Draudžiama vartoti tuos gėrimus, kurių sudėtyje yra mielių (alų, rūgpienį).

Labai svarbu kuo daugiau vartoti raugintų pieno produktų. Kefyre, ryžinyje, natūraliame jogurte, varškėje yra naudingų bakterijų, normalizuojančių sveiką mikroflorą. Dėl to grybelių dauginimasis sustos ir jie visai išnyks.

Norint sustiprinti imunitetą ir normalizuoti kepenų darbą gydymo metu, verta valgyti daugiau šviežių vaisių ir daržovių. Iš mėsos produktų galima vartoti vištieną, jautieną, kalakutieną. Svarbu paruošimo būdas – tik virta arba kepta. Riebūs kepti patiekalai gydymo laikotarpiu draudžiami.

Išvada

Nors kai kurie žmonės gali patirti palengvėjimą naudodami soda kaip papildomą priemonę, candidos gydymui būtina kreiptis į kvalifikuotą gydytoją. Sodos naudojimas turi būti subalansuotas ir nesukelti šalutinio poveikio. Svarbu atkreipti dėmesį į mokslinius įrodymus ir pasikonsultuoti su sveikatos specialistu, kad būtų nustatytas efektyviausias ir saugiausias gydymas.